Registration Open!

    Participant Race Numbers

    The race numbers are now available! See them here!


    Race Numbers for Registered Individuals and Teams

    Here are the race numbers for registered individuals and teams:

    Number First Name Last Name Gender City Prov
    1 Valerie Horner F Prince Albert SK
    2 Chad Gareau M Prince albert SK
    3 Jason Calladine M Air Ronge SK
    4 Carmen Doyle F Prince Albert SK
    5 Devon Sylvester M North Batteford SK
    6 Doug Sylvester M North Batteford SK
    7 Michael Higgs M North Battleford SK
    8 Marilyn Irwin F Saskatoon SK
    9 Christine Roberts F Naicam SK
    10 Oleg Kougiya M Saskatoon SK
    11 Erika MacIntyre F Edmonton AB
    12 Blair Parkinson M fort qu'appelle SK
    13 Drew Bell M Saskatoon SK
    14 Shanna Strueby F Saskatoon SK
    15 Jared Devers M Prince Albert SK
    16 Andy Asher M Saskatoon SK
    17 David Odishaw M North Battleford SK
    18 Craig Cantin M Prince Albert SK
    19 Marga Cantin F Prince Albert SK
    20 Angela Arnold F Regina SK
    21 Tyler Friesen M Saskatoon SK
    22 Lyle Federenko M Prince Albert SK
    23 Mayson Sonntag M Regina SK
    24 Fausto Rodriguez M REGINA SK
    25 Theresa Nimegeers F Prince Albert SK
    26 Glenn Patkau M Saskatoon SK
    27 Lauren Hauber F Regina SK
    28 Loralie Sinkaruk F Saskatoon SK
    29 Byron Reynolds M Calgary AB
    30 Barbara Anne Mackintosh F Edmonton AB
    31 Brad Pilon M Saskatoon SK
    32 Leah Laxdal F Saskatoon SK
    33 Shannon Bews F Saskatoon SK
    34 Daniel Bater M Saskatoon SK
    35 Sarah Figley F Saskatoon SK
    36 Donald Figley M Saskatoon SK
    37 Aaron Patterson M regina SK
    38 Lisa Evans F Prince Albert SK
    39 Chris Nisbett M Regina SK
    40 Jason Korec M Saskatoon SK
    41 Jillian Brown F Saskatoon SK
    42 Evan Reekie M Saskatoon SK
    43 Kim Odland M Edmonton AB
    44 Courtney Wozniak M Prince Albert SK
    45 Jennifer Brandon F Calgary AB
    46 Matthew Hillhouse M Calgary AB
    47 Robyn Ralph F Okotoks AB
    48 Curtis Earl M Saskatoon SK
    49 Shayne Burwell M Saskatoon SK
    50 Cristina Makowecki F Lloydminster AB
    51 guillaume lenormand M Saskatoon SK
    52 Amber Burgess F Jasper AB
    53 Luke Mann M Regina SK
    54 Ryan Epp M Rosthern SK
    55 Sarah Lightfoot Wagner F Saskatoon SK
    56 Bill Glanville M Melfort SK
    57 Scott Kurytnik M Prince Albert SK
    58 Wyatt Kuntz M Warman SK
    59 Jennifer Brooks F Regina SK
    60 Ian Brooks M Regina SK
    61 Christina Charles F Prince Albert SK
    62 Joel Ens M Rosthern SK
    63 Stephanie Delorme F Cold Lake AB
    64 Greg Gubbe M Battleford SK
    65 Jane Kim F Saskatoon SK
    66 Brad Parenteau M Prince Albert SK
    67 Joel Glanville M Melfort SK
    68 Rick Fehr M Rosthern SK
    69 Gary Thiel M Regina SK
    70 Michael Zoerb M Delisle SK
    71 Rachelle Zoerb F Delisle SK
    72 Robert Steffen M Melfort SK
    73 Derek Simonson M Prince Albert SK
    74 Mike Edwards M Melfort SK
    75 Jason Horner M Saskatoon SK
    76 Connor Patterson M regina SK
    77 Cary Primeau M Saskatoon SK
    78 Mark Wells M Saskatoon SK
    79 Kenton Wilkinson M Cochrane AB
    80 Marc LeClair M Winnipeg MB
    81 Joel Wilkinson M Cochrane AB
    82 Jason Watt m Candle Lake SK
    83 Kyle Berezowski M Saskatoon SK
    84 Ed Berezowski M Saskatoon SK
    85 Natalie Cox F Calgary AB
    86 Douglas Blakely M Regina SK
    87 Erin Davies F Calgary AB
    88 Robert Kirschman M creighton SK
    89 Dan Holtsman M Saskatoon SK
    90 Tami Vangool F Riverside Estates SK
    91 Lindee Larson F Weyburn SK
    92 Dana Muma F Saskatoon SK
    93 Darren Hagen M Saskatoon SK
    94 Janice Gorecki F Whitehorse YT
    95 Bryn Christopher M Saskatoon SK
    96 Dave Cooper M Saskatoon SK
    97 Kyle Caie M Saskatoon SK
    98 Leslie Amundson M Saskatoon SK
    99 Joey Brassard M Prince Albert SK
    100 Melanie Higgins F Tisdale SK
    101 Kelly Taylor M Prince albert SK
    102 James Feuring M Regina SK
    103 Jessica Cervi F Saskatoon SK
    104 Chad Eggerman M Saskatoon SK
    105 Drew Yahn M North battleford SK
    106 Rob Woods M Saskatoon SK
    107 Trinity Schmidt F Saskatoon SK
    108 Mari Chartier F Edmonton AB
    109 Dominic Hauck M Spalding SK
    110 Patrick Simpson M Saskatoon SK
    111 Conway Nelson M Regina SK
    112 Jascia Manz F Prince Albert SK
    113 Charles Miron M Calgary AB
    114 Jenny Miron F Calgary AB
    115 Peter Doig M Dauphin MB
    116 Jesse Gaudet M Saskatoon SK
    117 Jasmine Rogoza F Regina SK
    118 Karee Davidson F Saskatoon SK
    119 David Weisgerber M Regina SK
    120 David Samuel M saskatoon SK
    121 Norman Zepp M saskatoon SK
    122 Aimee Seguin F Meadow Lake SK
    123 Lindsay Osborn F Edmonton AB
    124 Joel Pedersen M Saskatoon SK
    125 Kyle Jones M Foam Lake SK
    126 Wayne Lemauviel M Saskatoon SK
    127 Peter Schalm M Meadow Lake SK
    128 Sherry Just F Prince Albert SK
    129 Kelsey Stromberg F Saskatoon SK
    130 Curtis Merrifield M Rosetown SK
    131 Karyn Kawula F Saskatoon SK
    132 Alex Ryback M Saskatoon SK
    133 Ivan English M Saskatoon SK
    134 Doug Loden M Weyburn SK
    135 Crystal Clarke F Saskatoon SK
    136 Russell Goodman M Saskatoon SK
    137 Beau Stevenson M Melfort SK
    138 Stephen Fisher M Saskatoon SK
    139 Lucas Fisher M Saskatoon SK
    140 Hannes Kovac M Calgary AB
    141 Stephen Loden M Meadow Lake SK
    142 Flaviu Vadan M Saskatoon SK
    143 Clifford McBeath M Prince Albert SK
    144 Eugene Timmermans M Saskatoon SK
    145 Janis Shirriff F Saskatoon SK
    146 Brian Ross M saskatoon SK
    147 Brandon Williams M Saskatoon SK
    148 Marcus Zimmermann M Indian Head SK
    149 Bruce Zimmermann M Indian Head SK
    150
    151 Dulcie Charles F Prince Albert SK
    152 Anne Charles F Prince Albert SK
    153 Tobi Rempel F Saskatoon SK
    154 Tom McClockin M saskatoon SK

    Teams:

    Number Team Name City Prov
    190 AGM Saskatoon SK
    191 Amanda Karen Lise Saskatoon SK
    192 Cooper Club Saskatoon SK
    193 crillygirls and dad Calgary AB
    194 Die Tri-ing Battleford SK
    195 Fast Girls Saskatoon SK
    196 Feraro Sisters Regina SK
    197 First Tri Battleford SK
    198 Grey Owl Saskatoon SK
    199 Happy Trampers Regina SK
    200 Hyperboreans Saskatoon SK
    201 JAT Moose Jaw SK
    202 Kamolo Prince Albert SK
    203 Local Lakers Melfort SK
    204 Molasses in January Saskatoon SK
    205 Pure Fun Prince Albert SK
    206 Ready and Abel Weyburn SK
    207 Redi Ready Go Sherwoodpark AB
    208 RoadKill North Battleford SK
    209 Robinson's Lloydminster AB
    210 Saskie Salamander Saskatoon SK
    211 Earl’s Girls Saskatoon SK
    212 Sehj Mike N Raj Saskatoon SK
    213 Sink or Swim Saskatoon SK
    214 Starbucks Students Saskatoon SK
    215 Tap That Saskatoon SK
    216 Team BMC Saskatoon SK
    217 Team Braveheart saskatoon SK
    218 Team Geist Wainwright AB
    219 Team KFSie Saskatoon SK
    220 Team Prune Saskatoon SK
    221 Team RED Saskatoon SK
    222 Team162 Saskatoon SK
    223 The 92 Crew Saskatoon SK
    224 The Bens Prince Albert SK
    225 The Miss Fits Saskatoon SK
    226 The O'Keeffe's Battleford SK
    227 The Young The Old and The Ugly Saskatoon SK
    228 Three Fast Men Saskatoon SK
    229 Trailer Trash Melfort SK
    230 Transition Trio Saskatoon SK
    231 TransMission Saskatoon SK
    232 TriFecta Saskatoon SK
    233 Trihards Saskatoon SK
    234 Victorious Secret Saskatoon SK
    235 We Want Cake North Battleford SK
    236 Team W Cochrane AB
    237 Team Faith Prince Albert Sk
    238 Team Sask. Blue Cross Saskatoon
    239 Team Fresh Air Prince Albert
    240 Team Redneck Grebes
    241 Team Head-Marshall Saskatoon
    242 Freezin’Breezin’& Wheezin’ La Ronge
    243 Splash,Flash and  Dash Waskesiu
    244 A Buoy and 2 Gulls Prince Albert
    245 Team Outter Limits Waskesiu

    Kids Fun Race

    Saturday, August 12th at 2:00pm
    Registration is from 12:30-1:30pm at the Waskesiu Community Hall (map).

    Age groups Swim Run
    6-8 year olds 50m 500m
    9-10 year olds 100m 1000m
    11-12 year olds 200m 2000m

    There is no cost for the race, but each participant must obtain Saskatchewan Triathlon Association Corporation (STAC) membership, either a seasons pass or the one-day insurance ($10).


    Team Registration is CLOSED

    Team Registration is sold out! Team registration begins on April 15th each year and usually sells out within 6 weeks. At this time, there are still individual entries available. Take plunge and Register Now!


    Team Registration Opens Today!

    Team Registration opens on April 15, 2017. There are limited spots for the team registration, so register as soon as possible!
    Register Now!


Leave a Reply

Waskesiu Lake triathlon

%d bloggers like this: